Rabobank boekhoudkoppeling

Gewijzigd op Di, 17 Feb om 2:57 PM

Het is afhankelijk van de gekozen bundel (en evt. extra toegevoegde features) en de rol(len) die je hebt als gebruiker in het domein welke instellingen je in een domein kunt vastleggen.


Je kunt in Yuki een integratie realiseren met Mollie (online betalingsprovider), webservices (methodes voor gegevensuitwisseling met applicaties van externe partijen), Peppol (e-facturering) en de Rabobank (automatische aanlevering van banktransacties. 


Met de Rabobank boekhoudkoppeling met Yuki laat je volledig automatisch al je banktransacties verwerken in de online boekhouding van Yuki. Nooit meer downloaden en uploaden! Op die manier is je bank in Yuki dagelijks bij en kun je dus veel nauwkeuriger sturen op het betaalgedrag van je klanten.


De Rabobank banktransacties worden elke dag (ook op feestdagen) een keer per dag tussen 3.00 uur en 15.00 uur automatisch door Yuki opgehaald.


Via de boekhoudkoppeling worden de transacties van de zakelijke betaal- en spaarrekeningen, vreemde valutarekeningen en G-rekeningen aangeleverd.


Alleen een gebruiker met de rol 'Directie' in het domein kan de Rabobank boekhoudkoppeling realiseren, wijzigen of stopzetten en indien nodig handmatig transacties importeren via de boekhoudkoppeling.


Een gebruiker met een 'Backoffice' rol in het domein kan het overzicht van de gerealiseerde bankkoppelingen bekijken en indien nodig handmatig transacties importeren via de boekhoudkoppeling.


TIP!

Yuki heeft ook een boekhoudkoppeling met ABN AMRO, Knab en ING geïmplementeerd.


TIP!

Het is ook mogelijk om alle bankrekeningen volgens de PSD2- en GDPR-regelgeving op een veilige en betrouwbare manier via Ponto aan Yuki te koppelen.

Een gelijktijdige koppeling van een bankrekening aan Ponto én met de boekhoudkoppeling met Rabobank, zal dubbele transacties in de administratie veroorzaken!
De boekhoudkoppeling met Rabobank moet in dat geval worden stopgezet.


Voor een uitgebreide beschrijving zie artikel Ponto PSD2-koppelingen. 




In Yuki kun je de volgende Integraties realiseren:

  • Mollie
    Door de koppeling met Mollie kunnen je klanten direct vanuit hun verkoopfactuur betalen via populaire betaalmethoden zoals iDEAL en creditcard.
  • Webservices
    Methodes voor de uitwisseling van informatie met applicaties/diensten van externe partijen zoals financiële gegevens, gegevens van verkoopfacturen, uploaden naar het Archief in Yuki, etc.
  • Peppol
    Peppol is een Europees initiatief om e-facturering te standaardiseren. Het maakt het mogelijk e-facturen veiliger te versturen naar en te ontvangen van overheden en andere relaties die zich ook in het beveiligde Peppol-netwerk bevinden. 
  • Bankkoppelingen
    Rabobank boekhoudkoppeling met Yuki waardoor alle banktransacties van de zakelijke betaal- en spaarrekeningen, vreemde valutarekeningen en G-rekeningen volledig automatisch worden aangeleverd.



Toegang tot Bankkoppelingen

Alle instellingen voor web services zijn gecentraliseerd binnen je domein en onderverdeeld in logische categorieën.


Om toegang te krijgen tot deze instellingen:

  • klik je op het icoon Instellingen in de navigatiebalk
  • klik je vervolgens in het nu geopende scherm in de sectie Integraties op Bankkoppelingen.



Voorwaarden Rabobank boekhoudkoppeling

Een Rabobank boekhoudkoppeling kan alleen worden gerealiseerd:

  • vanuit het domein in Yuki
  • voor bankrekeningen binnen de Rabo Business Banking Professional omgeving.
  • wanneer een gebruiker met een Basis pakket of Rabo Business Banking Pro een van de volgende rollen heeft:
    • de rol 'Eigenaar' met een eigenaarspas
    • de rol ‘BeheerderPlus’ met autorisatie om de rekeningen voor Rabo BoekhoudKoppeling te koppelen.



Nieuwe Rabobank boekhoudkoppeling realiseren vanuit Yuki

Doorloop de volgende stappen om de nieuwe boekhoudkoppeling te realiseren:

  1. Eenmalig autorisatie verlenen om banktransacties vanuit je Rabobank omgeving op te halen
  2. Bankrekening(en) koppelen
  3. Indien nodig, handmatig transacties importeren via boekhoudkoppeling.


Op elk moment kan de nieuwe Rabobank boekhoudkoppeling voor één, meerdere of alle bankrekeningen worden stopgezet.


Bekijk hieronder de video hoe de nieuwe Rabobank boekhoudkoppeling moet worden gerealiseerd:



LET OP!

De oude Rabobank boekhoudkoppeling hoeft niet te worden stopgezet.

De transacties die binnenkomen via de oude boekhoudkoppeling worden niet meer in het domein geïmporteerd zodra Yuki de eerste transacties via de nieuwe boekhoudkoppeling heeft binnengekregen.


Stap 1:  Eenmalig autorisatie verlenen om banktransacties vanuit Rabobank omgeving op te halen

Je moet vanuit Yuki aangeven voor welke (al aangemaakte) Rabobank rekeningen in je domein je autorisatie verleent om banktransacties via de boekhoudkoppeling op te halen.


Je moet eenmalig autorisatie verlenen door de onderstaande stappen te doorlopen:

  • klik op het icoon Instellingen in de navigatiebalk
  • klik in het nu geopende scherm in de sectie Integraties op Bankkoppelingen
  • klik vervolgens in het nu geopende scherm op de knop Voeg Rabobank boekhoudkoppeling toe


  • verleen eenmalig autorisatie om rekeninginformatie (lees banktransacties) op te halen door te klikken op de knop Verbinding maken


  • je wordt nu vanuit Yuki doorgeleid naar het inlogscherm van de Rabobank.
  • log in in Rabo Business Banking Professional of de Rabo App
  • lees de info over Rekeninginformatie ophalen
  • klik op de knop Starten
  • selecteer de bankrekening)en) die je wilt koppelen
  • klik op de knop Naar ondertekenen
  • voer de signeercode in en klik op de knop Ondertekenen.


Voor de geselecteerde bankrekeningen is nu autorisatie verleend waardoor deze toegankelijk zijn voor Yuki.


De geautoriseerde bankrekeningen zijn verdwenen uit de sectie Autorisatie vereist en vind je nu terug in de sectie Niet gekoppelde Rabobank rekeningen.




Stap 2:  Bankrekening(en) koppelen

Je moet vanuit Yuki aangeven welke al geautoriseerde bankrekening(en) via de boekhoudkoppeling moeten worden gekoppeld. 


LET OP!

In de sectie Onbekende Rabobank rekeningen worden alle bankrekeningen in je Rabobank omgeving getoond die je zojuist in stap 1 hebt geautoriseerd maar die nog niet in je domein in Yuki zijn aangemaakt. 

Door te klikken op het > voor de desbetreffende bankrekening wordt de Rabobank bankrekening automatisch in je  domein aangemaakt en direct gekoppeld via de Rabobank boekhoudkoppeling.


Je kunt een geautoriseerde bankrekening koppelen door de onderstaande stappen te doorlopen:

  • klik op het icoon Instellingen in de navigatiebalk
  • klik in het nu geopende scherm in de sectie Integraties op Bankkoppelingen
  • klik in het nu geopende scherm op de knop Voeg Rabobank boekhoudkoppeling toe
  • selecteer de bankrekening(en) die je wilt koppelen
  • klik vervolgens op de knop Bankrekening koppelen.


De banktransacties van de gekoppelde rekeningen zullen vanaf dit moment dagelijks automatisch door Yuki worden opgehaald.


De gekoppelde bankrekeningen zijn verdwenen uit de sectie Niet gekoppelde Rabobank rekeningen en vind je nu terug in de sectie Gekoppelde Rabobank rekeningen. 




Stap 3:  Handmatig banktransacties importeren via boekhoudkoppeling (optioneel)

Bij het starten van een nieuwe administratie biedt Yuki de mogelijkheid om, indien nodig, alle banktransacties die hebben plaatsgevonden voor de realisatie van de Rabobank boekhoudkoppeling handmatig op te halen.


De banktransacties kunnen op deze manier tot 12 maanden terug worden opgehaald.


Om handmatig banktransacties te importeren:

  • klik je op het icoon Instellingen in de navigatiebalk
  • klik,je in het nu geopende scherm in de sectie Integraties op Bankkoppelingen.
  • klik je in het nu geopende scherm op het > voor de desbetreffende bankrekening.


    Het volgende scherm wordt geopend:


    Yuki vult automatisch de Van datum (begin van het huidige jaar) en Tot datum (tot en met datum van vandaag) in. Deze datums kun je desgewenst wijzigen.

  • klik op de knop Importeren om alle transacties van de desbetreffende Rabobank rekening voor de aangegeven periode te importeren.


LET OP!

Het kan voorkomen dat de bankrekening onder de gekoppelde bankrekeningen staat en dat er ook banktransacties via de nieuwe boekhoudkoppeling worden opgehaald maar de oude banktransacties niet handmatig kunnen worden geïmporteerd. De volgende melding wordt dan getoond in het bovenstaande scherm: "Importeren is niet mogelijk wanneer de bankrekening niet is gekoppeld".

Om dit op te lossen:

  • vink je onder 'Gekoppelde Rabobank rekeningen' de desbetreffende bankrekening aan
  • klik je op de knop Verbinding verbreken
  • vink je onder 'Niet gekoppelde Rabobank rekeningen' de desbetreffende bankrekening weer aan
  • klik je vervolgens op de knop Bankrekening koppelen.

De oude banktransacties kunnen nu weer handmatig worden geïmporteerd.


De volgende melding verschijnt in het scherm wanneer het importeren is voltooid:



Er wordt nu ook een link getoond naar het zojuist geïmporteerde bankbestand.


TIP!

Het geïmporteerde bankbestand kun je ook altijd terugvinden op het tabblad 'Bestanden' van de ordner 'Bank' in het Archief.


Nieuwe Rabobank boekhoudkoppeling vanuit Yuki stopzetten 

Vanuit het domein in Yuki moet worden aangegeven voor welke bankrekeningen de boekhoudkoppeling moet worden stopgezet.


Alleen een gebruiker met de rol 'Directie' in een domein (met eigenaarspas van zakelijke rekening)en) bij Rabobank)) kan de boekhoudkoppeling stopzetten.


Boekhoudkoppeling voor één of meerdere bankrekeningen stopzetten
Je kunt de boekhoudkoppeling voor één of meerdere rekeningen stopzetten door de onderstaande stappen te doorlopen:
  • klik het icoon Instellingen in de navigatiebalk
  • klik in het nu geopende scherm in de sectie Integraties op Bankkoppelingen
  • klik in het nu geopende scherm op de knop Voeg Rabobank boekhoudkoppeling toe
  • selecteer de bankrekening(en) waarvan je de boekhoudkoppeling wilt stopzetten
  • klik vervolgens op de knop Verbinding verbreken.


De gekoppelde bankrekening is verdwenen uit de sectie Gekoppelde Rabobank rekeningen en vind je nu terug in de sectie Niet gekoppelde Rabobank rekeningen. 


Boekhoudkoppeling voor alle bankrekeningen stopzetten en autorisatie intrekken

Je kunt de boekhoudkoppeling voor alle rekeningen stopzetten en de autorisatie intrekken door de onderstaande stappen te doorlopen:

  • klik op het icoon Instellingen in de navigatiebalk
  • klik in het nu geopende scherm in de sectie Integraties op Bankkoppelingen
  • klik in het nu geopende scherm op de knop Voeg Rabobank boekhoudkoppeling toe
  • klik vervolgens op de knop Verwijder alle connecties.


De Rabobank boekhoudkoppeling is nu stopgezet en de autorisatie voor alle bankrekeningen is ingetrokken.


Alle gekoppelde bankrekeningen zijn verdwenen uit de sectie Gekoppelde bankrekeningen en vind je nu terug in de sectie Autorisatie vereist.


Was dit artikel nuttig?

Dat is fantastisch!

Hartelijk dank voor uw beoordeling

Sorry dat we u niet konden helpen

Hartelijk dank voor uw beoordeling

Laat ons weten hoe we dit artikel kunnen verbeteren!

Selecteer tenminste een van de redenen
CAPTCHA-verificatie is vereist.

Feedback verzonden

We stellen uw moeite op prijs en zullen proberen het artikel te verbeteren